Forester - rozrząd

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Forester - rozrząd

Post 11 sty 2009, o 23:41

Mam dylemat: korzystam z serwisu (nie ASO bo u mnie na prowincji to jest z nim różnie) no i w serwisie specjalizującym się w bryczkach japońskich twierdzą, że duża różnica w cenie rozrządu orginalnego (dystrybuowanego w sieci ASO) a tzw. nieorginalnego jest niczym nie usprawiedliwiona i doradzają mi jakiś inny. Technicznie to ten nieASOwski serwis jest lepszy no więc mam zagwozdkę. Forek ma 100 na liczniku i trzeba podjąć decyzję. Znajomi doradzają trzecią alternatywę tj. duży przegląd z wymianą rozrządu w Germanii (mam do nich tylko 100 km) bo taniej i lepiej. No ale to już chyba zupełna paranoja.Do dobrego (chyba) ASO w Poznaniu mam 300 km do Warszawy 600. :wall: Może ktoś zna dobry serwis przy zachodniej granicy? Forek jest MY 2003 z turbinką ale zbyt go nie upalam jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie. :giggle:



Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 11 sty 2009, o 23:45

Sławek pisze:Mam dylemat: korzystam z serwisu (nie ASO bo u mnie na prowincji to jest z nim różnie) no i w serwisie specjalizującym się w bryczkach japońskich twierdzą, że duża różnica w cenie rozrządu orginalnego (dystrybuowanego w sieci ASO) a tzw. nieorginalnego jest niczym nie usprawiedliwiona i doradzają mi jakiś inny. Technicznie to ten nieASOwski serwis jest lepszy no więc mam zagwozdkę. Forek ma 100 na liczniku i trzeba podjąć decyzję. Znajomi doradzają trzecią alternatywę tj. duży przegląd z wymianą rozrządu w Germanii (mam do nich tylko 100 km) bo taniej i lepiej. No ale to już chyba zupełna paranoja.Do dobrego (chyba) ASO w Poznaniu mam 300 km do Warszawy 600. :wall: Może ktoś zna dobry serwis przy zachodniej granicy? Forek jest MY 2003 z turbinką ale zbyt go nie upalam jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie. :giggle:
A czy ten nieASOwski serwis da Ci gwarancję na kolejnych 100kkm na tych nieoryginalnych częściach? Czy różnica w cenie jest tak duża?
Moim zdaniem, jeżeli w Niemczech jest taniej, to dlaczego nie skorzystać?

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 11 sty 2009, o 23:49

Też pojechałbym do DE. Przypuszczam, że dadzą gwarancję na wymianę, co w PL nie występuje, realnie rzecz biorąc.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 12 sty 2009, o 00:43

Dzięki za odpowiedzi ale to jednak dla mnie szok doradzacie mi tych paskudnych szwabów a fe :wall: Jeszcze kilka takich rad i naprawdę do nich pojadę. Serwis ich mam 60 km od siebie. Ludzie doradźcie coś innego pliz :thumb:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 12 sty 2009, o 00:56

Sławek, polecam ASO w Krakowie. Jak Ci się chce, to wpadnij.

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 12 sty 2009, o 21:50

Dzięki. No to już bym miał blisko i do Rzeszowa (jeśli tam jest jakieś dobre ASO?) :mrgreen:
Słuszna uwaga o tej gwarancji, że nieASO jej nie daje. Jako ciekawostkę zapodam, że znajomy robił przegląd gwarancyjny po 60 tkm (pod koniec gwarancji) w DE i dostał bezpłatne assistance na rok a cena była niższa o 20% niż w PL no ale prawdę mówiąc to i EUR było 20% tańsze. Może SIP sie wypowie bo ja nie kumam już o co biega no ale ja jestem prosty człowiek i niewiele kumam :-( . Może dlatego to subaru w PL jest wciąż marką niszową i o to biega. Mamy samochody niszowe można by rzec, że wręcz elitarne :thumb: powinni jeszcze ceny na części w ASO podnieść (bo czas oczekiwania na nie i tak jest dość długi) i wtedy wogóle zejdziemy do podziemia :whistle:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 12 sty 2009, o 22:25

Sławek pisze: Może SIP sie wypowie bo ja nie kumam
SIP się tu raczej nie wypowie ;-)

tadeklodz
2 gwiazdki
Auto: forester my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 12 sty 2009, o 22:28

Diler na Litwie powiedział mi że najtańsze przeglądy są w niemczech potem Litwa a najdrożej w Polsce .Niestety z Łodzi jest wszędzie daleko

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 12 sty 2009, o 23:44

Sławek pisze: Może SIP sie wypowie bo ja nie kumam już o co biega

Ja też jestem prosty człowiek, ale czytałem ostatnio, że Subaru w Niemczech zostało uznane za najlepszy serwis dla konsumenta. Powód takiej dobrej obsługi? Jak napisano w podsumowaniu, jeśli ktoś jest dealerem takiej niszowej marki i sprzedaje niewiele samochodów, to musi dbać o klienta.

W PL parę lat temu (bo teraz nie wiem jak jest) dealerstwo mowiło, że nie sprzedadzą STi komuś, kto nie miał wcześniej mocnego Subaraka :o (albo coś w tym guście, w każdym razie towar nie dla mas).

To chyba pokazuje dostatecznie różnicę podejścia.

Wiem że SIP nas czyta (pozdrawiam mimo wszystko) więc proponuję trochę zmienić podejście na bardziej "frontem do klienta" (wiem, że to trudne) a nie pójść na łatwiznę i nazwać mnie wichrzycielem (ktoś mnie tak z FSIP nazwał swojego czasu gdy zapytałem tam o przegląd w nieautoryzowanym serwisie), bo chyba jest coś nie tak, że muszę jechać z Warszawy na przegląd do Białegostoku bo w prawie dwumilionowym mieście serwis albo nie umie mi dokręcić śrub pod osłoną silnika po wymianie oleju (Dukiewicz - ale polecam sprzedawcę, Eryk jest super), albo patrzy na mnie z obrzydzeniem (Koper - wiem, że inni mają dobre wrażenia, ale ja widocznie jestem niekompatybilny z tym serwisem), albo wycenia usługi na poziomie Maybacha (Dawoj przegląd po 15000 w Forku wycenił przynajmniej 200 zł więcej niż następny serwis warszawski) albo się nie da kartą zapłacić (Nivette - zasłyszane, więc mogę się mylić). No sorry. Czy to jest poważna firma czy budka pana Heńka.

Problem jest chyba ogólnokrajowy, bo w Szczecinie też nie lepiej:

http://www.iwsti.com/forums/gr-general/ ... story.html

A kurs euro poszedł w górę i ceny aut też, więc może czymś przyciągnąć klienta :?:

Sławek, chyba jednak Niemcy zostają.

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 13 sty 2009, o 19:41

Boys i to ma być patriotyzm. A ja chcę popierać swoich ale co zrobić jak oni nie chcą. Może to jakaś pralnia pieniędzy i im w ogóle nie zależy na klientach?
A ten list rozgoryczonego Kanadyjczyka z postu powyżej to już totalne dno. :x Ciekawe czy mu nasz kochany SIP odpowie. Bo Japończycy chyba się nie odezwą. Jest kryzys i mają co innego chyba do roboty niż udzielanie odpowiedzi jakiemuś upierdliwemu Kanadyjczykowi. :mrgreen:

burzum
1 gwiazdka
Lokalizacja: Poznań
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 13 sty 2009, o 20:00

Sławek,
jedź do Poznania do ASO. Jak nie bedziesz mial co robic czekajac na koniec przegladu, to cos zorganizujemy. Daleko nie masz...
A ceny --- ponegocjujesz.

Piotr

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 13 sty 2009, o 20:28

:?
Sytuacja, a szczególnie rozmowy, opisane przez tego Kanadyjczyka są tak niewiarygodne, że aż prawie nie sposób w niektóre z nich uwierzyć.

Ale jeżeli to prawda... Załamka.... :-|

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 13 sty 2009, o 21:06

Podoba mi się jeden komentarz:
"49,000 EURO!! Holy Crap"
:mrgreen:
Chociaż jednak :x :wall:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 13 sty 2009, o 21:37

Przeczytałem ten list i jeśli to prawda to prawdziwy koszmar :evil:

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 13 sty 2009, o 22:23

Imiona tych Panów są niestety prawdziwe. Czy ta sytuacja miała miejsce to oczywiście nie wiem ale czy temu facetowi chciałoby się tyle pisać gdyby to była nieprawda wątpię. Niestety totalna porażka, p.Koper z jakiejś ostatniej wpadki się wiarygodnie wytłumaczył no i najważniejsze że przeprosił a ponadto chyba sam nie był w niej zamieszany a tu jest podany właściciel. Wierzyć się nie chce. Totalne dno, myśleli, że walną zagraniczniaka i nic nie zrobi, nie zainterweniuje. Normalnie mi wstyd. Byłem parę miesięcy w Kanadzie i ludzie tam byli bardzo przyjaźni dla mnie a tu taki kanał. :x :wall:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 14 sty 2009, o 17:56

Sławek, zrób jak pisze burzum i wal do Poznania. Chyba najbliżej a z tego co pamiętam to opinie pozytywne.

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 16 sty 2009, o 19:24

Konto usunięte pisze: Problem jest chyba ogólnokrajowy, bo w Szczecinie też nie lepiej:

http://www.iwsti.com/forums/gr-general/ ... story.html

A mnie sie podobal komentarz oszukanego Kanadyjczyka na jedna z wypowiedzi z tamtego forum:

If you have never been to Poland...don't criticize. If you saw the caliber of women here...you would understand...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 2 maja 2011, o 09:26

Podbijam temat.

Sławek, czy wykonałeś operację rozrząd w Niemczech? Stuka mi 90k w forku i muszę się zacząć mentalnie przygotowywać do rozrządu. Ciekaw jestem Twoich wrażeń.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 2 maja 2011, o 09:29

Przyjedź rano na Chlejady i zrób u Marka... ;-)
Dolce far niente ;-)

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 2 maja 2011, o 10:23

Przecież Warszawa to nie Szczecin.
Dobrych serwisów Subaru jest w stolicy być może mniej niż aktywnie reklamujących się agencji towarzyskich...
ale jednak jest wybór.

Najlepiej byłoby oficjalnie ogłosić przetarg na wymianę tego rozrządu - szczegółowo określić wymagania techniczne, zasady gwarancji, itd...
i niech robotę wykona najtańszy oferent.
:cofee:


;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 2 maja 2011, o 10:31

Лукашэнка, niezła myśl, gorzej gdy nie będzie zainteresowania i trzeba będzie potem prosić, żeby ktoś zrobił ten rozrząd ;-)

Ale wrażeń z niemcowni też jestem ciekaw. Bywam na wakacjach w tamtych rejonach. Nie ma to jak odpocząć od obowiązkowej nudnej plaży, wyskakując na calutki dzień do warsztatu pod pretekstem dbania o rodzinę ;-)

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 2 maja 2011, o 11:00

No tak, w położonym nieopodal bałtyckich plaż Berlinie z pewnością można liczyć na Subaru-Komplettservice: zuverlässig und kostengünstig!
Czego się nie robi dla rodziny.
;-)

czajos84
0 gwiazdek
Auto: GC8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 2 maja 2011, o 14:42

znacie jakiś dobry serwis Subaru w Czechach? np. okolice Ostravy

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Forester - rozrząd

Post 2 maja 2011, o 15:05

W samej Ostravie są dwa autoryzowane serwisy.
Poza tym jeszcze po jednym mają Frýdek Místek i Opava.
http://www.subaru.cz/moravskoslezsky.html

Więcej próbowałbym się dowiedzieć tutaj:
http://www.subaruclub.cz/
albo tutaj:
http://www.subaru.com.cz/
gdybym znał lepiej ten piękny język.
:->

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 2 maja 2011, o 18:46

Ostatecznie, ponieważ byłem u rodziny koło Poznania, posłuchałem burzuma i zrobiłem w ASO Poznań. O cenie nawet żonie nie mówiłem bo nawet teraz to strach o tym sobie przypomnieć. Natomiast szwagroszczak ma 2,5 XT i sobie zafundował to samo w Germanii. Jest zadowolony a zapłacił 500 EUR za wszystko. Robił w serwisie Subaru. Dziwne ale prawdziwe. No ale on jest abnegat samochodowy i na niczym się nie zna ale jego Forek jeździ i mojego wciąga nosem tzn, że by wciągał jak bym ja go prowadził. :mrgreen:

ODPOWIEDZ