silnik z manuala do automatu

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

silnik z manuala do automatu

Post 29 paź 2013, o 21:47

Mam pytanie czy ktoś przekładał silnik z manualną slrzynią do samochodu z automatyczną skrzynią? :arrow: model z impreza do forester. Silnik JDM impreza a forek europejczyk automat. Jak to sie ma do skrzyni czy jest opcja że silnik się zgra ze skrzynią? Powiem szczerze że nie wiem dlatego pytam :?:dodam że mam fobie na automat i nie wchodzi przekładka manuala :!:
Ostatnio zmieniony 30 paź 2013, o 22:37 przez darecki1981, łącznie zmieniany 1 raz.



bujak27
4 gwiazdki
Auto: wrx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: silnik z manuala do automatu

Post 29 paź 2013, o 22:12

Odkręcasz sprzęgło,koło zamachowe i przykręcasz blachę od konwertera od skrzyni a/t

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik z manuala do automatu

Post 29 paź 2013, o 22:18

bujak27 pisze:Odkręcasz sprzęgło,koło zamachowe i przykręcasz blachę od konwertera od skrzyni a/t
Dziękuje, za odpowiedz.
Ale ja chciałbym osoby która już to robiła, bo wierz mi nie jest tak do końca :!:

dodo
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa/WPY
Auto: GF8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: silnik z manuala do automatu

Post 30 paź 2013, o 22:27

Kolego, a co Ci przyjdzie z informacji od osoby która to robiła jak nawet nie napisałeś który rok pojazdów, jaki silnik, żeby ocenić stopień trudności. Chcesz fachowej pomocy a sam nie wykazałeś odrobiny zaangażowania w udzielenie podstawowych informacji.
Obrazek

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik z manuala do automatu

Post 30 paź 2013, o 22:34

pierwsza generacja forka to na pewno a co do silnika to wlasnie muszę być pewien jaki :!: napewno jdm, dodam że jest do wzięcia z forka st-b ale też w manualu!jesli chodzi o impreze to 99-04 sti te roczniki tylko wchodzą w gre :!:
Powiesz teraz mi konkretniej :?:automat ma zostać w forku :!: czy to jest niewykonalne :?:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: silnik z manuala do automatu

Post 31 paź 2013, o 08:57

darecki1981 pisze: dodam że mam fobie na automat i nie wchodzi przekładka manuala

http://sjp.pwn.pl/slownik/2459610/fobia

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: silnik z manuala do automatu

Post 31 paź 2013, o 10:15

:lol:

lucza
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: KILKENNY IE-RACIBÓRZ PL
Auto: babcie ra 95 i 96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: silnik z manuala do automatu

Post 31 paź 2013, o 12:36

Jeśli silnik ma być 99-04,to forester też musi być 99-up.Silniki były produkowane takie same do manualu i do automatu,bez względu na rynek przeznaczenia.Warunkiem musi być tylko zachowanie rocznika dawcy i biorcy np,jeśli weźmiesz forka 97 a silnik 99 to nie pokryją ci się wszystkie otwory mocujące i rozrusznik będzie tylko na jednej śrubie (ale jest to wykonalne),jeśli forek będzie 99 i silnik 99 wszystko zgra się idealnie.Ogólnie dla uproszczenia szukaj forka 99-up i silnika 99-up (forek 98 też się nada ale z drugiej połowy roku).
Uprzedzając twoje pytanie,tak robiłem to ale w drugą stronę (z automatu do manuala),pozdro.
JAZDA SUBARU-BEZCENNE!!! ZA BENZYNE ZAPŁACISZ KARTĄ MAESTRO!!

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik z manuala do automatu

Post 31 paź 2013, o 17:34

lucza Dzięki
Ja wymieniałem silnik w imprezie akurat ze skrzynią nie było problemu bo jest manualna.Tu natomiast chcę zostawić automat, ale nie znam się na elektryce, bo pomiędzy skrzynią a silnikiem jest przekażnik synchronizujący pracą przełożeń.
Nie wiem i powiem że dzwoniłem do warsztatów subaru by mi coś poradzili, ale nie mogli mi pomóc bo takiego czegoś nie ogarniają. Najprościej by było włożyć manual, ale ja nie chcę isć na łatwizne, zależmy mi była przekładnia bezobsługowa :-)

Duniek
2 gwiazdki
Auto: tak brzydkie, że aż ładne
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: silnik z manuala do automatu

Post 31 paź 2013, o 21:57

darecki1981 pisze:(...)dodam że mam fobie na automat i nie wchodzi przekładka manuala :!:
Nie wiem co pijesz, palisz, wciągasz itp, ale przestań bo głupoty piszesz. :-)

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik z manuala do automatu

Post 31 paź 2013, o 22:44

Posłuchaj baranie jak nie wiesz co masz powiedzieć to wróć do klocków lego od których ciebie matole mamusia na chwile wygnała :!:
jak ja takich jak ty i niektórych powyżej głupio mądrych nie dzierże :!:

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik z manuala do automatu

Post 1 lis 2013, o 00:09

no to widzę że nikt nie jest mi wsatnie pomóc myślałem że forum jest by sobie pomagać a nie utrudniać, ale pewnie już taka polska natura co do niektórych zabierających głos(albo poloniści,albo glupio mądrzy), dziękuje tym co mieli coś konkretnego do powiedzenia.
ps.ciekaw jestem cwaniaków j.w. kiedy będą potrzebowali porady i zobaczą takie no coment :!:

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: silnik z manuala do automatu

Post 1 lis 2013, o 23:04

darecki1981 pisze:no to widzę że nikt nie jest mi wsatnie pomóc myślałem że forum jest by sobie pomagać a nie utrudniać, ale pewnie już taka polska natura co do niektórych zabierających głos(albo poloniści,albo glupio mądrzy), dziękuje tym co mieli coś konkretnego do powiedzenia.
ps.ciekaw jestem cwaniaków j.w. kiedy będą potrzebowali porady i zobaczą takie no coment :!:
Podejrzewam, że przeważająca część użytkowników forum wszelkie remonty/naprawy/kombinacje z autem robi w warsztatach samochodowych i nie wnika za głęboko w szczegóły techniczne. :giggle:
Poza tym takie przekładki są raczej rzadko robione (chyba :mrgreen: )
Jeżeli skrzynia pasuje na otwory w silniku, to masz szansę, że będzie do zrobienia :lol:
A jak nie możesz znaleźć pomocnych rad na polskim forum, to popróbuj na zagranicznych forach. Myślę że tam takich kombinacji może być więcej.

Powodzenia
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik z manuala do automatu

Post 1 lis 2013, o 23:12

dzixd
Otwory będą pasować!
Powiedz mi czy ogarniasz człowieka, bo ponoć jest jaikiś specu ze stragardu ktory ogarnia motory sportowe, między innymi subaru?
Coś mi się obiło o ucho ;-)

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: silnik z manuala do automatu

Post 6 lis 2013, o 09:26

cos agresja wieje ostatnio po forum w roznych miejscach. zadzwon do yacoserwis.pl spytaj, ziomus ogarnia rzeczy nie ogarniete, moze zna odpowiedz.
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik z manuala do automatu

Post 6 lis 2013, o 13:13

ziomus ogarnia rzeczy nie ogarniete
:lol:
dzięki no to będę ogarniał ;-)

ODPOWIEDZ